Elektryfikacja -tel. 503-139-799

Ciekawostki

Samochód elektryczny

 • Zobacz samochód - całkowicie elektryczny
 • samochód  elektryczny

  Siedziba Google

  Zurich
 • Obejrzyj film
 • Siedziba Google Zurich

  Nikola Tesla

  sylwetka wynalazcy -fragmenty artykułu Fot. Wikipedia

  Nikola Tesla. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wielki był jego wpływ na kształt dzisiejszej elektronicznej cywilizacji.

  Najważniejszego odkrycia dokonał Tesla w 1882 r., kiedy to doznał, jak to opisał O’Neill, iluminacji. Cały kosmos, w swych niezliczonych wariacjach, formach i manifestacjach objawił mu się jako symfonia prądów przemiennych (najważniejszą ich nutą był prąd o częstości 60 Hz, dziś obecny w każdym z gniazdek)[w naszych gniazdkach jest 50 Hz - przyp. red.] Oświecony w ten sposób wynalazca “zapragnął skonstruować elektryczne harmonium, wytwarzając wibracje o różnych częstościach, i miał nadzieję, że badając potem ich własności będzie w stanie zrozumieć główny motyw kosmicznej symfonii”. Produktem ubocznym badań nad teorią elektrycznej muzyki sfer był silnik na prąd zmienny. [...]

  [...] To Tesla w 1895 r. skierował moce wodospadów Niagary w turbiny hydroelektrowni, by następnie, dzięki generatorom prądu wielofazowego i transformatorom własnego pomysłu przesyłać energię elektryczną do odległego o 40 km miasta Buffalo. System okazał się na tyle wydajny, że z jego zasad korzystamy do dziś. Lecz Teslę należy pamiętać nie tylko z powodu mierzalnych dokonań, ale także z uwagi na plany, których nie zdołał wprowadzić w czyn - a te miał iście demiurgiczne.

  Władca piorunów

  Był sobą najbardziej wtedy, kiedy budził uśpione żywioły elektryczności. Na przykład pewnej lipcowej nocy 1899 r. w Colorado Springs, kiedy to zamknął obwód olbrzymiego oscylatora, który miał wprawiać Ziemię w rezonans elektryczny. Dziwna niebieskawa poświata spowiła cały obiekt. O’Neill pisał: “We wnętrzu laboratorium wszystko strzelało igłami ognia, przestrzeń wypełniła siarkowa woń ozonu i swąd trzaskających iskier, co sprawiało nieodparte wrażenie, że piekło wyrwało się spod kontroli i wdarło do budynku”. A szatańsko wręcz przystojny Nikola, ponaddwumetrowy mężczyzna (kobiety modliły się o chwilę jego uwagi), któremu izolowane gumą buty dodawały jeszcze kilka centymetrów wzrostu, stał zachwycony i patrzył, jak długie na 40 m iskry strzelają w niebo z masztu laboratorium.

  czytaj całość

  Tekst opublikowany w tygodniku “Polityka” (51-52/2006)

  Nikola Tesla - artykuł

  “Energia elektryczna jest wszechobecna w nieograniczonych ilościach i może zasilać maszynerię świata bez potrzeby węgla, gazu czy innych paliw.”

  Wirtualna rzeczywistość to za mało

 • Musisz to zobaczyć !!!
 • Elektryk wirtualnie

  Elektryczny zabójca

  1 stycznia 2009 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Środowiska, określające listę zwierzat niebezpiecznych oraz zasady postępowania z nimi. W ministerialnym wykazie zwierząt niebezpiecznych znalazł się między innymi węgorz elektryczny. Dlaczego?

 • Elektryczny zabójca
 • Węgorz elektryczny